Slévačka

Možná se vám to stalo taky. Byli jsme na výletě a když jsme si chtěli prohlédnout fotky, narazili jsme na to, že máme dvě sady fotek a navíc s posunutými časy.

Dva adresáře fotek se dají zkopírovat do jednoho a seřadit a přejmenovat je podle času dovede třeba TotalCmd, ale pokud nemáte TotalCmd nebo pokud máte špatně nastavené časy, pomůže vám Slévačka.

Slévačka dostane jako parametr dvě cesty k souborům/fotkám, případně třetí nepovinný parametr, o kolik sekund má posouvat čas ve druhé složce a podívá se, jaké soubory kde jsou a seřadí a smíchá je podle času.

Když říkám seřadí a smíchá, tak jsou dvě možnosti, buďto je může přejmenovat nebo skopírovat do jedné složky a Slévačka nedělá ani to ani ono, jen vyrobí dva dávkové soubory copy.bat a ŕename.bat - a pusťte si, který chcete!

Výsledné soubory mají navíc ve jméně kromě pořadového čísla i písmenko A nebo B, takže v případě nevhodného smíchání není težké je zase rozdělit do dvou složek.

Tip na konec: Pokud máte špatně nastavený čas (mobily se nastavují samy, ale foťák ne a když už ho máte dlouho...), může pomoci najít si obrázek, který jste fotili zhruba ve stejnou chvíli, podívat se na data a časy souborů, odečíst a použít jako třetí parametr.

Hodně zdaru!

Tom
Ještě nehodnoceno. Buďte první :-)