73. Šablony

k73


Průměr: 4 (1 vote)

Komentáře

Výsledek evoluce

Připadá mi, že výsledkem evoluce je spíš schopnost udělat si předsudek než nějaké konkrétní předsudky (i když asi některé přesudky nám jdou snáze než jiné).

Konkrétní předsudky a evoluce

Předsudky dovolují rychle (i když možná někdy nesprávně a nespravedlivě) vyhodnotit situaci a díky tomu lépe přežívat a souhlasím, že se vyvíjela ta SCHOPNOST dělat si předsudky. Přesto ale myslím, že se vyvíjely i konkrétní předsudky, v rámci určité kultury jako informace předávaná mezi generacemi. Od rodičů k dětem, v pohádkách, v pravidlech slušného chování, v zákonech.

Re: Konkrétní předsudky a evoluce

To ano.
Mám totiž sklon si pod pojmem "evoluce" představovat evoluci v biologickém smyslu. Vývoj společnosti a kultury se taky dá nazvat evolucí. Je ale otázka, jestli se i pak dá mluvit třeba o nějakých zákonech evoluce? Asi moc ne?

Predsudky

Chtela jsem napsat, ze to je prece spatne, ze tohle nejsou predsudky. Ale kdyz jsem si chtela predsudky nejak pro sebe zadefinovat, zjistila jsem, ze hranice vubec neni tak jasna.

Re: Predsudky

A co to je, když potkám špinavého člověka s igelitkama a krabicí vína a podle toho si ho hned zařadím do nějaké přihrádky? Ale souhlasím, že hranice není jasná.