Dotazy, přání, stížnosti

Pokud Vám v Geotestu něco schází nebo přebývá, pokud Vás tam něco rozčiluje (třeba formát data a času), napište to do fóra. Nic neslibujeme, ale program vylepšujeme pořád a možná jako uživatelé považujete za důležité něco, co my jako autoři nevidíme.
Pokud jde o další úlohy, slibujeme ještě méně, rozmyslet a odladit úlohu dá dost práce, ale zkusit to můžete. Zrovna tak sem můžete napsat, pokud Vám něco nejde, nebo pokud myslíte, že jste našli chybu, v programu nebo v úlohách.
Děkujeme!
Průměr: 5 (5 votes)

Komentáře

Zmazanie mena studenta

Dobry den, chcela by som sa poradit, ako odstranim nejakeho studenta zo zoznamu studentov. Dakujem.

Re: Zmazanie mena studenta

Dobrý den,

to už jsme probírali – viz http://drupal.geometry.cz/geotest-feedback#comment-265.

Tom

Změna jména

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda jde změnit žákovi jméno. Registrovala mě sem moje učitelka a napsala mi špatně příjmení. Jde to nějak opravit?

Re: Změna jména

Ano, jde to, učitel může svým žákům měnit i jméno a příjmení.
Pokud jde o login (odvozený ze jména), ten měnit nemůže (při jeho vytváření se hlídá, aby byl jedinečný), ale ten se zase nikde nezobrazuje, tak ho berte jen jako přihlašovací kód (kdyby Vás to hodně trápilo, může Vám Váš učitel založit nový žákovský účet).
Tom

Hromadné úpravy

Dobrý den, je to skvělé a jsem ráda, že jsem na Geotest narazila, určitě doporučím kolegům. Ale prosím: bylo by možné nějak zjednodušit práci s větším množstvím žáků? Aspoň tlačítko "označit vše" při přidávání do skupin, pokud možno "označit všechny žáky třídy" - naklikávat pokaždé žáky po jednom je otrava. Zadávání žáků také není úplně přívětivé (neustálé listování nahoru a dolů po stránce apod.) Možnost importovat seznam žáků (třeba z .csv) by asi bylo obtížné, ale třeba by šlo aspoň hromadně poslat hesla žáků učiteli v jednou souboru. Myslím, že ta geometrická část je udělaná výborně, ale prostředí není přizpůsobené tomu, že učitel běžně pracuje se 100 žáky. Obávám se, že tohle mnohé odradí. Pokud by to bylo možné vylepšit, bude to výborné.

Re: Hromadné úpravy

Tak jsme se pokusili usnadnit práci jak se zakládáním žákovských účtů, tak s vytvářením nových skupin, výsledek je zde. (Krom jiného tahle funkce učiteli pošle v jednom mailu hesla všech právě založených žáků.) Snad to pomůže. Tom

Naprosto skvělé, díky, tohle

Naprosto skvělé, díky, tohle opravdu hodně pomůže!

Re: Hromadné úpravy

Děkuju za tipy,
- poslat učiteli hesla všech žáků najednou by neměl být problém,
- pokud jde o "označit vše", rozmyslíme to.

Tom

Odstranění žáka

Dobrý den, chtěl bych Vás nejprve velice pochválit za to, co jste dokázali vytvořit - super. Určitě bych časem přivítal další úlohy, ale jsem si vědom, že práce na odladění nebude žádná sranda. Moje přání je, zda by bylo možné, žáky které zadám také později úplně vymazat. S pozdravem Aleš

K odstranění žáka...

První změna:
V nejnovější versi je možné jednak hromadně měnit třídu — zadá se Z JAKÉ třídy a NA JAKOU a všem žákům učitele se změní.

Druhá změna:
V seznamu, kde se zaškrtává, kteří žáci budou patřit do skupiny, se NEZOBRAZUJÍ žáci, jejichž třída začíná znakem mínus.

Takže:
Je možné třeba loňskou "4. A" změnit na "-4. A" a kdybych se k těm žákům zase někdy chtěl vrátit, tak jim dát třídu nezačínající mínus, třeba "5. A".

Re: Odstranění žáka

Dobrý den, s odstraněním žáků zatím nepočítáme, i když víme, že mnoho učitelů tam má nějakého pokusného, případně žáky, kteří vznikli překlepem. Jako náhradní řešení můžete žákovi nastavit třídu třeba "xxx", seznam žáků, který se Vám zobrazuje pro výběr do skupin, je setříděný podle třídy, takže bude na konci.

Děkujeme za pochvalu, jestli se Vám líbí, ukažte GeoTest kolegům!

Tom

Příklady

Dobrý den, stále se mi zdá počet příkladů malý i po přidání, bylo by možné přidat další várku

Re: Příklady

Dobrý den,

Vy asi budete náš nejaktivnější uživatel? :-)

Řeknu to Šárce, ale spíš řešíme, jak s GeoTestem seznámit větší počet učitelů;
přece jen tušíme, že matikáři musí řešit i jiné věci než konstrukční úlohy
a Vašich 134 (resp. s duplicitami 226) zadaných (a z velké části správně vyřešených!) úloh v jedné třídě považujeme za výjimečný jev.

Uvidíme, kdyžtak napište na mail.

Tom

P.S.: Je prima, jak všechny úlohy předem sám zkoušíte...

Ještě k těm úlohám...

...pozorujeme totiž, že některé věci lidem jasné a snadné nejsou jasné a snadné, když je máme říci pořádně a když podle nich má GeoGebra rýsovat:
      — ...a tam, co se ty kružnice protnou, tam bude výsledný vrchol.
      — No jo, ale dvě kružnice se mohou protnout ve DVOU bodech, který bod máš na mysli?
      — Aha...